سنگ سوراخ ، جاذبه ای کوهستانی در دل کویر ایران

هنگامی به که به شهرستان فردوس، در استان خراسان جنوبی سفر می کنید. بی شک یکی از مقاصد گردشگری شما کویر زیبای پلوند خواهد بود. این آغاز داستانی هیجان انگیز در این سفر است.

قدم گذاشتن بر روی ماسه های گرم و نرم کویر پلوند، ذهن شما را از پذیرش اینکه در نزدیکی این ماسه های گرم، کوهستانی بکر وجود داشته باشد دور میکند. اما این خاصیت شهر فردوس است که شما را هیجان زده کند. در فردوس شما از کویر به کوهستان میروید. سپس از آنجا به باغ های انبوه و دشت های سرسبز میرسید.

یکی از مناطق گردشگری فردوس که شما را هیجان زده میکند و به رویا فرو می برد، بی شک ” سنگ سوراخ ” است.

در این مطلب از وبسایت بابا شبنم با ما همراه باشید تا این جاذبه گردشگری را بررسی کنیم.

 

چرا این جاذبه به سنگ سوراخ معروف است ؟

اول از همه بگوییم که این جاذبه یک اثر کاملا طبیعی است. فردوس گردشگران زیادی را به خود جذب نمیکند. هنوز بکر است و زیبایی طبیعی خود را به دور از زباله های گردشگران حفظ کرده است.

در مسیر رفتن به کویر پلوند، با کوهی نسبتا بزرگ مواجه می شوید. این کوه با داشتن رگه های رنگی که نشان دهنده غنای مواد معدنی است در بالای خود حفره ای بزرگ دارد.

نام این حفره بزرگ در بالای کوه، سنگ سوراخ است. سنگ سوراخ به دلیل فرسایش های آبی در سنگ های آهکی در طی سالیان متمادی به وجود آمده است.

کمی که جلوتر میروید و به بالای کوه میرسید، زیبایی این حفره باور نکردنی است. سنگ سوراخ همچون پنجره ای ایست با قطر ۲۰ متر که از بالای کوه به کویر پلوند باز میشود. لحظه ای فکر کنید، تمام کویر در زیر پای شماست.

تک درختی که در میانه سنگ سوراخ وجود دارد، در هنگام غروب آفتاب صحنه ای وصف ناپذیر به وجود میاورد.

کویر، آسمان، درخت، انسان؛ بی شک فراموش نشدنی است.

سنگ سوراخ فردوس

دسترسی به این منطقه گردشگری به چه صورت است ؟

برای رفتن به سنگ سوراخ نمی‌توانید به نقشه‌ها و برنامه‌های مسیریاب اتکا کنید. اگر از محلی‌ها نیستید، پیدا کردن این جاذبه در میان کوه‌ها برایتان ساده نخواهد بود. چون نه این محل به‌طور کامل و دقیق در نقشه ثبت شده است و نه اینترنت و شبکه همراه در این منطقه جوابگوی نیاز شماست.

سعی کنید برای رفتن به سنگ سوراخ از راهنماهای گردشگری محلی کمک بگیرید.

آدرس : استان خراسان جنوبی، ۳۵ کیلومتری غرب شهرستان فردوس، منطقه حفاظت‌شده مظفری

اگر به فکر رفتن به این جاذبه گردشگری هستید و دغدغه اقامت در جایی را دارید. ما در اقامتگاه بوم گردی بابا شبنم، پیشنهادات ویژه ای برای شما داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه بهتری از مرور را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت، با استفاده ما از کوکی ها موافقت می کنید.